https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jihu-libanonu-hori-lesni-pozary-siri-se-kvuli-strelbe-u-hranic-s-izraelem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jihu Libanonu hoří lesní požáry, šíří se kvůli střelbě u hranic s Izraelem

26.10.2023 22:41 | BEJRÚT (ČTK)
Požár na hranicích mezi Izraelem a Libanonem. Ilustrační foto
Požár na hranicích mezi Izraelem a Libanonem. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na jihu Libanonu se v několikakilometrové oblasti šíří lesní požáry. Rozhořely se kvůli střelbě u hranic s Izraelem a s jejich likvidací libanonským hasičům pomáhají příslušníci mírové mise UNIFIL Organizace spojených národů, informuje agentura Reuters.
 
Ozbrojenci z militantního šíitského hnutí Hizballáh, které má podporu Íránu, se denně pouštějí do přestřelek s izraelskými vojáky. Napětí na hranici stouplo po 7. říjnu, kdy začala válka Izraele proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás ovládajícímu Pásmo Gazy. O život zatím přišlo více než 40 bojovníků Hizballáhu a Izrael uvádí, že na hranici s Libanonem ztratil sedm vojáků.

Mluvčí UNIFIL Andrea Tenenti řekl, že hasiči z libanonské civilní ochrany se snaží požáry zlikvidovat, ale zásah jim komplikuje silný vítr a minová pole znamenají nebezpečí, že se oheň rozšíří. Zatím hoří v neobydlených oblastech, jde ale o místa, která nejsou daleko od příhraničních vesnic a olivovníkových hájů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist