https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jihu-moravy-pribylo-nehod-se-zveri-ridic-srazil-i-sovu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jihu Moravy přibylo nehod se zvěří, řidič srazil i sovu

11.10.2016 18:35 | BRNO (ČTK)
Jihomoravští policisté od začátku roku k dnešku evidují 668 dopravních nehod se zvěří, což je bezmála o 100 těchto havárií více než za stejné období loni. Mezi nebezpečné úseky patří například ivanovický úsek dálnice D1, informovala na policejním webu mluvčí Andrea Cejnková.
 

Jak uvedla, střety se zvěří se objevují celoročně, víc jich ale bývá na podzim a v zimě v období snížené viditelnosti. "Nejvíce nehod evidujeme v brzkých ranních hodinách. Jedná se nejčastěji o zajíce, srnčí zvěř, bažanty či divoká prasata," sdělila mluvčí. Doplnila, že neobvyklá nehoda se stala v pondělí nad ránem u Vysokých Popovic na Brněnsku, kde řidič nákladního vozidla srazil sovu.

Mezi nebezpečné úseky, které jsou osazeny dopravními značkami upozorňujícími na riziko střetu se zvěří, patří například ivanovický úsek dálnice D1, sjezd z dálnice D1 ve směru na Tetčice, úsek mezi Brnem a Pohořelicemi, úseky mezi Boskovicemi a Vratíkovem či Žďárnou.

Policie v období horší viditelnosti řidičům doporučuje jezdit opatrně především v lesních a polních úsecích, aby stihli zareagovat a zabránit možnému střetu.

"Pokud již zvěř na vozovce uvidíte, ztlumte dálková světla na potkávací a berte v potaz, že zejména srnčí zvěř chodí ve skupinách, a lze tedy očekávat, že se mohou objevit další zvířata," uvedla mluvčí.

V případě, že se už stane nehoda, má řidič zapnout výstražná světla a označit místo nehody varovným trojúhelníkem. Nehodu je třeba nahlásit mysliveckému sdružení v dané honitbě, které se postará o zraněné či usmrcené zvíře.


reklama

tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist