https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-kanarskych-ostrovech-se-prodavala-chranena-zvirata-na-ritualy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Kanárských ostrovech se prodávala chráněná zvířata na rituály

23.5.2023 01:24 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na španělských Kanárských ostrovech policie zadržela tři osoby kvůli podezření, že prodávaly části chráněných zvířat na rituály afrokaribského náboženství santería. Informoval o tom list El País. Dva obchody na ostrově Tenerife nabízely mimo jiné vlčí hlavy, gorilí zuby nebo tygří špičáky. Na ostrov je podle policie patrně dováželi turisté.
 

Dva muže a jednu ženu policie obvinila z pašeráctví a trestných činů proti fauně a flóře. Zvířata, která neprošla veterinární ani zdravotní kontrolou, do Španělska dováželi nelegálně, převážně v zavazadlech turistů.

Prodejny ve městech Arona a San Cristóbal de la Laguna podle policie nabízely také netopýry, ptactvo kubánského původu, kobří hlavy nebo slonovinu, ale také živá domácí zvířata. Lvi, nosorožci nebo chameleoni, jejichž části byly v prodejnách rovněž k mání, patří mezi chráněné druhy uvedené v katalogu Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

Afrokaribské náboženství santería vzniklo v oblastech kolonizovaných katolickými mocnostmi a osidlovaných západoafrickými otroky, takže se v něm mísí africké tradice kmene Joruba s katolickými rituály. Rozšířené je mimo jiné na Kubě, v Dominikánské republice nebo Panamě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist