https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-kole-prahou-nova-aplikace-pro-prazskou-cyklodopravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na kole Prahou - nová aplikace pro pražskou cyklodopravu

30.3.2017 12:22 | PRAHA (Ekolist.cz)
Aplikace může sloužit i pro udržení motivace jezdit na kole. Můžete si "vyjezdit" různé druhy odznaků, Průzkumníka za projetí různých koutů Prahy, odznak Vrchaře za zdolávání pražských kopců.  Ilustrační foto.
Aplikace může sloužit i pro udržení motivace jezdit na kole. Můžete si "vyjezdit" různé druhy odznaků, Průzkumníka za projetí různých koutů Prahy, odznak Vrchaře za zdolávání pražských kopců. Ilustrační foto.
Cyklisté v Praze mohou využívat novou aplikaci, díky které najdou nejvhodnější trasu, ale také jim umožní varovat ostatní před nebezpečnými místy. Startuje také další ročník kampaně Čistou stopou Prahou. Informuje o tom tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.
 
Cyklisté v Praze mohou využívat novou aplikaci, díky které najdou nejvhodnější trasu, ale také jim umožní varovat ostatní před nebezpečnými místy. Startuje také další ročník kampaně Čistou stopou Prahou. Informuje o tom tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Aplikace Na kole Prahou slouží jako navigace a uživatelům může pomoci najít nejlepší trasu. Součástí je i podrobná mapa s vyznačením cyklistické infrastruktury.

„Jedná se o aplikaci speciálně upravenou pro Prahu, která pomůže zvýšit komfort a především bezpečí cyklistů v Praze. Pevně věřím, že bude motivací pro ty, kteří se zatím jezdit po Praze na kole báli,“ řekl radní pro dopravu Petr Dolínek.

Aplikace může sloužit i pro udržení motivace jezdit na kole. Můžete si "vyjezdit" různé druhy odznaků, Průzkumníka za projetí různých koutů Prahy, odznak Vrchaře za zdolávání pražských kopců. Aplikace také uživatelům umožní porovnat cestovní výkony s jinými uživateli.Prostřednictvím aplikace se cyklisté mohou vzájemně informovat o překážkách či nebezpečích na trasách. Tato hlášení se také zobrazí pracovníkům města. Aplikace je aktuálně dostupná jen pro platformu Android. Aplikace pro iOS by měla být hotova do konce dubna.

Jak uvádí pražský magistrát, Praha v posledních dvou letech investovala do cyklistické infrastruktury téměř 120 milionů korun. Pro letošní rok je v rozpočtu zatím alokováno 25 milionů Kč na investiční akce, přičemž v přípravě jsou investiční akce za zhruba 65 milionů. Pokud bude možné realizovat opatření z plánu připravovaných cyklistických akcí nad rámec schváleného rozpočtu, bude Praha podle náměstka Petra Dolínka hledat možnosti jeho navýšení.

Snímek aplikace.
Snímek aplikace.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Letos by se mělo podařit například důležité propojení cyklostezek mezi oddychovém územím Kozinova a meandry Botiče, vznikne také cyklostezka z Běchovic do Horních Počernic či 400 nových cyklostojanů zejména u stanic MHD.

Praha připravuje další ročník informační kampaně Čistou stopou Prahou. Nosným tématem letošního roku je OHLEDUPLNOST a to nejen vůči prostředí, ve kterém se pohybujeme, ale zejména vůči ostatním účastníkům dopravního provozu. Připravena je řada mikrokampaní k jednotlivým dílčím tématům, které budou prezentovány během roku. „Jedním z příkladů je třeba Blinkr pro cyklistu, která říká „motoristo, dej blinkr a objížděj cyklisty s dostatečným odstupem“. Stejně jako i k ostatním tématům roku 2017 si budou lidé moct pořídit tričko s originálním potiskem vztahujícím se ke kampani,“ uvedla koordinátorka kampaně Sylva Švihelová.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist