https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-madagaskaru-bylo-ilegalne-porazeno-nejmene-350-000-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Madagaskaru bylo ilegálně poraženo nejméně 350.000 stromů

15.2.2017 05:45 | ANTANANARIVO (ČTK)
Od roku 2010 se na Madagaskaru palisandrové a ebenové kácet a vyvážet nesmí. Ilustrační snímek palisandrového dřeva.
Od roku 2010 se na Madagaskaru palisandrové a ebenové kácet a vyvážet nesmí. Ilustrační snímek palisandrového dřeva.
Foto | Erik Patel / Wikimedia Commons
Nejméně 350.000 stromů bylo poraženo mezi lety 2010 a 2015 v chráněných oblastech na ostrově Madagaskar. Většina dřeva putovala do Asie. S odkazem na zprávu organizace na ochranu přírody TRAFFIC o tom informovala agentura AP.
 

Zpráva uvádí, že nejméně 150.000 tun palisandrového a ebenového dřeva bylo v letech 2010 až 2015 ilegálně vyvezeno do Číny, Malajsie, na Mauricius a na jiná místa. Ilegální obchod s dřevem organizace přičítá politické nestabilitě a korupci. Než se lesy ze zásahu vzpamatují, bude to prý trvat roky.

Madagaskarská vláda připustila problémy s korupcí a podepsala mezinárodní dohodu, jejímž cílem je chránit madagaskarské přírodní dědictví. Od roku 2010 se v tomto ostrovním státě u břehů Afriky palisandrové a ebenové kácet a vyvážet nesmí.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist