https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-mzp-konci-statni-tajemnik-jan-landa-z-funkce-odchazi-na-vlastni-zadost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na MŽP končí státní tajemník Jan Landa, z funkce odchází na vlastní žádost

4.5.2022 00:34 | PRAHA (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MŽP
Na ministerstvu životního prostředí (MŽP) končí státní tajemník Jan Landa. Vyplývá to z programu středečního zasedání vlády, která má o odvolání na Landovu žádost rozhodnout. Dominika Pospíšilová za MŽP na dotaz ČTK napsala, že Landa chce odejít ze soukromých důvodů. Landa je státním tajemníkem na ministerstvu od listopadu 2015. Nyní je v druhém funkčním období, které započal v roce 2020. Na úřadu má skončit k 15. červnu. Ve středu vláda také vyhlásí výběrové řízení na jeho nástupce nebo nástupkyni. Návrh vládě předloží ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
 

"Státní tajemník MŽP Jan Landa požádal dopisem adresovaným náměstkovi ministra vnitra pro státní službu o odvolání ze služebního místa k 15. červnu 2022 z ryze soukromých důvodů," napsala na dotaz ČTK Pospíšilová.

Před nástupem do funkce státního tajemníka byl Landa na MŽP náměstkem. Dříve působil jako finanční ředitel petrochemické společnosti Unipetrol. Před nástupem na ministerstvo životního prostředí zastával funkci tajemníka Městského úřadu v Lovosicích.

Státní tajemník má podle zákona o státní službě postavení náměstka pro řízení sekce. Na starosti má mimo jiné organizační záležitosti, služební a pracovněprávní vztahy či odměňování zaměstnanců. Vláda jmenuje tajemníky na ministerstvech a úřadu vlády na pět let na základě výsledku výběrového řízení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist