https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-neprodanych-stromcich-si-pochutnavaji-zvirata-v-brnenske-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na neprodaných stromcích si pochutnávají zvířata v brněnské zoo

4.1.2018 11:30 | BRNO (ČTK)
Nevyužité vánoční stromky nemusí končit ve spalovně. Aneb z plantáže do zoo. Ilustrační foto
Nevyužité vánoční stromky nemusí končit ve spalovně. Aneb z plantáže do zoo. Ilustrační foto
Vybrané druhy zvířat v brněnské zoo si už pochutnávají na neprodaných vánočních stromcích. Zoo jich po Vánocích od jednoho z brněnských obchodních center dostalo 1200. Zvířatům stromky vydrží zhruba do konce zimy.
 

Zoologická zahrada dostala především jedle a borovice, které se staly pochoutkou například pro losy, soby, takiny, žirafy či velbloudy. "Je to pro zpestření jejich potravy, například stádečku losů denně dáváme asi pět stromků," uvedl vedoucí útvaru vnějších vztahů zahrady Michal Vaňáč. Stromky však neslouží jen jako potrava. Chovatelé některé dali například k papouškům, kterým slouží jako zdroj zábavy. Rádi na ně nalétávají a sedají na ně.

Dříve nosili stromky po vánočních svátcích do brněnské zoo i lidé, kteří nechtěli, aby skončily ve spalovně. "Použité stromky ale už nebereme, a to kvůli bezpečnosti zvířat. Mohou na nich zůstat zapomenuté drobné ozdoby či háčky, které by mohly zvířatům ublížit," uvedl Vaňáč.

Lidé si pro zpříjemnění vánoční svátků mohou kupovat i stromky, které ve spalovně neskončí. Ekologové v Brně před svátky každoročně nabízejí až půlmetrové jedličky v květináčích. Zájemci si je mohou ozdobit, prožít u nich vánoční svátky a na jaře je pak mohou vysadit v brněnských příměstských lesích. Loni jich ekologové nabízeli asi 800.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist