https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-novem-zelandu-se-naslo-sest-tel-lachtanich-mladat-bez-hlavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Novém Zélandu se našlo šest těl lachtaních mláďat bez hlavy

20.12.2018 00:15 (ČTK)
Podle novozélandských zákonů o ochraně mořských savců je ubližování lachtanům - ať už jde o pouhé rušení zvířat či jejich týrání nebo zabíjení - považováno za zločin. / Ilustrační foto
Podle novozélandských zákonů o ochraně mořských savců je ubližování lachtanům - ať už jde o pouhé rušení zvířat či jejich týrání nebo zabíjení - považováno za zločin. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na novozélandském Jižním ostrově byla tento týden nalezena těla šesti lachtaních mláďat bez hlavy. Informoval o tom včera zpravodajský server BBC, který se odvolává na novozélandské ministerstvo pro ochranu přírody. Podle něj jde s největší pravděpodobností o dílo člověka. Případ vyšetřuje policie.
 

Mrtvá jedenáctiměsíční mláďata lachtanů Forsterových, kteří jsou na Novém Zélandu chránění, byla objevena v pondělí v populární zátoce Scenery Nook nedaleko města Christchurch.

Ministerstvo pro ochranu přírody vyloučilo, že by lachtany usmrtili žraloci. "Je naprosto nepravděpodobné, že by žraloci ukousli lachtanům hlavu a tělo nechali nedotčené," konstatovalo ministerstvo.

Podle ministerstva stojí za tímto "krutým a bezcitným" útokem člověk. Úřady předpokládají, že lachtani byli zabiti na jiném místě a jejich těla byla z lodi vyhozena do moře.

"Vzhledem k znepokojivé, brutální a násilné povaze tohoto zločinu na bezbranných lachtaních mláďatech byl tento incident nahlášen policii," sdělilo ministerstvo.

Tři zabití lachtani byli pohřbeni, těla dalších tří byla převezena na Masseyho univerzitu na rozbor. Podle novozélandských zákonů o ochraně mořských savců je ubližování lachtanům - ať už jde o pouhé rušení zvířat či jejich týrání nebo zabíjení - považováno za zločin.

Úřady připomněly, že v minulosti se vyskytly případy, kdy lidé zranili nebo zabili lachtany v důsledku rozhořčení nad klesajícími stavy ryb, píše BBC.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist