https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-okraji-prerova-bude-misto-sucheho-poldru-mokrad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na okraji Přerova bude místo suchého poldru mokřad

11.7.2018 00:11 | PŘEROV (ČTK)
Přebudování suchého poldru (na obrázku) na poldr s mokřadem podle odhadu radnice přijde zhruba na milion korun.
Přebudování suchého poldru (na obrázku) na poldr s mokřadem podle odhadu radnice přijde zhruba na milion korun.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | prerov.eu
Přerovská radnice plánuje přebudovat suchý poldr v místní části Újezdec na vodní plochu, o což delší dobu usilovali místní. Bylo vypsáno výběrové řízení na firmu, která se popasuje s úkolem vytvořit z poldru mokřad, řekl Miroslav Kašpárek z přerovského magistrátu.
 

"Počítáme s tím, že stávající dno suchého poldru bude nepravidelně a pozvolna zahloubeno, přičemž v nejhlubší části tůně bude asi 1,75 metru vody. Poldr přitom bude stále sloužit svému účelu, tedy k protipovodňové ochraně," uvedl Kašpárek.

Aby nové vodní dílo působilo příjemně i na pohled, budou do tůně vysazeny vodní rostliny. Přebudování suchého poldru na poldr s mokřadem podle odhadu radnice přijde zhruba na milion korun. Na tuto stavbu lze využít dotaci z operačního programu životního prostředí.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist