https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ostrove-tenerife-se-dal-siri-lesni-pozar-evakuovano-bylo-na-3800-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na ostrově Tenerife se dál šíří lesní požár, evakuováno bylo na 3800 lidí

17.8.2023 21:36 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lesní požár, který vypukl v úterý pozdě večer na španělském Tenerife, už na severovýchodě ostrova zničil přes 2600 hektarů a ohrožuje obyvatele šesti obcí. Evakuováno kvůli němu bylo podle agentury Reuters na 3800 lidí. Podle premiéra regionální vlády Kanárských ostrovů Fernanda Clavija je tento požár pravděpodobně nejkomplikovanějším za několik desetiletí, informovala agentura AFP.
 

"Další noc byla velmi těžká ...Tento požár je pravděpodobně nejsložitější, jaký jsme na Kanárských ostrovech měli za 40 let," řekl dnes Clavijo na tiskové konference.

Práci hasičům komplikují povětrnostní podmínky, sucho, vedro a vítr a také hornatý terén.

Celkem je podle španělského tisku požárem postiženo přes 7600 lidí, část z nich byla evakuována, dalším bylo doporučeno zůstat doma. Venku by měli lidé používat kvůli kouři respirátory.

Civilní obrana evakuovala dnes na 1300 lidí z oblasti u obce El Rosario, která leží na pobřeží nedaleko města Santa Cruz de Tenerife, a na 1520 z oblasti u obce La Orotava, která leží na opačné straně cípu ostrova.

S ohněm na Tenerife bojuje přes 250 hasičů s pomocí 17 letadel. Místní úřady uzavřely silnice vedoucí do hor na severovýchodě ostrova. Na místě pomáhají i vojáci, dnes odpoledne mají dorazit další, celkem jich tam bude na dvě stě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist