https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pardubicke-drazce-bude-psi-park-ctvrty-ve-meste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pardubické Drážce bude psí park, čtvrtý ve městě

18.7.2019 00:14 | PARDUBICE (ČTK)
V Pardubicích vznikne nejspíš do podzimu čtvrtý park pro psy, kde mohou běhat bez vodítka. / Ilustrační foto
V Pardubicích vznikne nejspíš do podzimu čtvrtý park pro psy, kde mohou běhat bez vodítka. / Ilustrační foto
Foto | JenniGut / Pixabay
V Pardubicích vznikne nejspíš do podzimu čtvrtý park pro psy, kde mohou běhat bez vodítka. Bude na Drážce, nejdřív ho ale musí schválit zastupitelé. Řekl to starosta městského obvodu III Vítězslav Štěpánek (ODS).
 

První oplocené místo psy, kde mohou volně běhat, vznikl na Dubině v roce 2015. Předloni ho zřídili v Polabinách u polikliniky a loni v Dukelském lese. Psí parky jsou aktivitou městských obvodů II, III a V, k tomu město povoluje venčit psy bez vodítek na dalších 18 místech.

Městský obvod III vybral travnatou plochu ve tvaru lichoběžníku u obchodního centra Galanta. Na toto téma spustil i webovou anketu, zda obyvatelé se zřízením psího parku souhlasí.

"Snažíme se najít místo, kde už jsou dvě stěny, abychom ušetřili za plot, což je tady na Drážce u Galanty. Na Dubině je volný výběh pro psy v ulici Věry Junkové u garáží," řekl starosta.

Psí parky jsou oplocené, mají uvnitř lavičky a odpadkové koše. Náklady na pořízení plotu a mobiliáře starosta Štěpánek odhaduje na 150.000 až 200.000 korun. Podle něj se psí park osvědčil, lidé tam psy chodí venčit. Problémy obvod nezaznamenal, jen jednou musel nechat plot opravit, protože na něj velcí psi skákali a poničilo ho, dodal Štěpánek.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist