https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pobrezi-ghany-more-vyplavilo-desitky-mrtvych-delfinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pobřeží Ghany moře vyplavilo desítky mrtvých delfínů a množství ryb

6.4.2021 11:20 | AKKRA (ČTK)
Podobné masové úhyny delfínů byly hlášeny i z jiných částí afrického pobřeží. U břehů Mosambiku bylo v únoru objeveno 111 mrtvých delfínů.  Ilustrační foto
Podobné masové úhyny delfínů byly hlášeny i z jiných částí afrického pobřeží. U břehů Mosambiku bylo v únoru objeveno 111 mrtvých delfínů. Ilustrační foto
Foto | flowcomm / Flickr
Nejméně 80 uhynulých delfínů a velké množství mrtvých ryb bylo od pátku nalezeno na několika plážích v Ghaně. Podle místních rybářů je takový jev v oblasti velmi neobvyklý. Ghanské úřady zahájily vyšetřování příčiny úmrtí živočichů, napsala agentura Reuters.
 

Ghanští představitelé varují občany, aby vyplavené delfíny a další druhy ryb nekonzumovali. Z pláže Axim na západě země se prý desítky mrtvých delfínů ztratily a úřady podezírají místní obyvatele, že je odnesli s úmyslem prodat jejich maso.

"Podle počátečního vyšetřování na tělech delfínů nejsou patrná žádná poranění. Barva a teplota moře jsou normální," uvedl výkonný ředitel rybářské komise Michael Arthur-Dadzie. Tým expertů komise odebral vzorky vody z pláže u hradu Osu v Akkře k dalšímu zkoumání.

Podobné masové úhyny delfínů byly hlášeny i z jiných částí afrického pobřeží. U břehů Mosambiku bylo v únoru objeveno 111 mrtvých delfínů. Vyšetřování mosambického ministerstva zemědělství dospělo k názoru, že delfíni mohli uváznout u pobřeží po úderu cyklonu Guambe. Dalších 52 uhynulých delfínů bylo loni nalezeno na pobřeží ostrova Mauricius.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist