https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pomoc-slonum-pujde-vytezek-z-ostravske-sbirky-800-kg-obleceni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pomoc slonům půjde výtěžek z ostravské sbírky 800 kg oblečení

14.11.2017 09:39 | OSTRAVA (ČTK)
Téměř 800 kilogramů nepotřebného oblečení donesli lidé od začátku letošních prázdnin do ostravské zoo, která sbírku vyhlásila na pomoc slonům africkým.  Ilustračnjí snímek slona afrického v ZOstrava.
Téměř 800 kilogramů nepotřebného oblečení donesli lidé od začátku letošních prázdnin do ostravské zoo, která sbírku vyhlásila na pomoc slonům africkým. Ilustračnjí snímek slona afrického v ZOstrava.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | O. Matěj / ZOO Ostrava
Téměř 800 kilogramů nepotřebného oblečení donesli lidé od začátku letošních prázdnin do ostravské zoo, která sbírku vyhlásila na pomoc slonům africkým. Výtěžek z prodeje tohoto oblečení půjde na projekt Save Elephants, jehož cílem je ochrana slonů afrických před nelegálním zabíjením v místech jejich výskytu, řekla dnes mluvčí zahrady Šárka Nováková.
 

"Sbírka oblečení v Zoo Ostrava probíhala ve spolupráci s organizací Moment, která v České republice provozuje síť dobročinných second handů. V nich se po roztřídění získané oblečení prodává a výtěžek z prodeje poputuje na podporu projektu Save Elephants," doplnila Nováková.

Připomněla, že ve střední Africe jsou kvůli klům ročně zabity desetitisíce slonů. Peníze z prodeje oblečení tak například v Kongu podpoří výcvik psů, kteří pomáhají při odhalování pytláků slonoviny.

Sloni afričtí obývali původně téměř celou Afriku, jejich počet ale výrazně klesá kvůli obchodu se slonovinou a záborům půdy. Velikost volně žijící populace je odhadována na 600.000 jedinců. Každoročně je kvůli klům v Africe zabito 30.000 až 40.000 slonů, kteří jsou v Červeném seznamu ohrožených zvířat vedeni jako zranitelný druh.

Společnost Save Elephants založil dobrodruh, cestovatel a aktivista Arthur Sniegon, který přímo v Africe bojuje proti pytláctví slonů a ilegálnímu obchodu se slonovinou.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist