https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-prazske-letne-vznikla-u-hanavskeho-pavilonu-nova-vyhlidka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pražské Letné vznikla u Hanavského pavilonu nová vyhlídka

16.8.2020 01:05 | PRAHA (ČTK)
Na Letné vznikla nová vyhlídka
Na Letné vznikla nová vyhlídka
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | praha.eu
Na pražské Letenské pláni vznikla mezi Hanavským pavilonem a bývalým Stalinovým pomníkem nová vyhlídka. Dřevěná podesta se zábradlím vyšla na 800 000 korun. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Podesta umožní pohodlnou vyhlídku i s posezením a současně zamezí další destrukci svahu. Doplněna byla také o nové odpadkové koše a lavičky.
 

Opraveny byly také další části sadů. "V rámci snahy Prahy o maximální zadržení dešťové vody byla původní asfaltová plocha, která byla již ve špatném technickém stavu, nahrazena propustnou žulovou dlažbou. Postupujeme tak v duchu našeho plánu adaptace na změnu klimatu," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Již na jaře pak byla dokončena také oprava celé východní části parku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist