https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-quotprazske-frontequot-klid
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na "pražské frontě" klid

23.9.2000 20:45 | PRAHA (EkoList)
Obávané krvavé střety demonstrantů s policií se dnes v Praze naštěstí nekonaly. Ze dvou dopoledních demonstrací, z nichž jedna měla být na náměstí Jana Palacha a druhá na náměstí I.P.Pavlova, se ani jedna neuskutečnila. V hodinu, na kterou byl ohlášen začátek obou akcí, stály na náměstí pouze policejní hlídky, postupem času přišlo několik mladých lidí, ale poté, co po jakékoliv akci nebyla ani stopa, se pokojně, leč poněkud zklamaně, rozešli.
 

Zatímco na pořádek na prostranství před Rudolfinem dohlížela pouze dvoučlenná posádka policejního vozu, na náměstí I.P.Pavlova, které je ke Kongresovému centru blíže, byl jejich počet několikrát větší. Jeden z policistů hlídkujících u bývalého hotelu Kriváň EkoListu řekl, že "demonstrace tady měla být, ale není tady, pár lidí tady prošlo, ale když viděli, že tady nic není, tak zase odešli". Obě náměstí tedy zůstala až na obvyklý provoz prázdná a jen přelétající vrtulník Městské policie a několik málo potencionálních demonstrantů dávalo tušit, že se zde něco mělo uskutečnit.


reklama

 
Filip Procházka
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist