https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-regeneraci-brownfieldu-v-ostrave-ma-mpo-497-mil.z-dotaci-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má MPO 497 milionů z dotací EU

3.7.2020 00:22 | PRAHA (ČTK)
Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 497,3 milionu korun z evropských dotací. Spuštění podpory očekává v první polovině příštího roku. Brownfieldy jsou nevyužité plochy po bývalých továrnách nebo skladech.
 

MPO ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) připravuje nový finanční nástroj Brownfield fond Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro malé a střední podniky. "Brownfield fond je prvním krokem pro podporu fondového financování v České republice. Na podobném principu je založen rovněž připravovaný Národní rozvojový fond," uvedl vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Podle náměstka MPO pro evropské fondy Mariana Piechy chce ministerstvo v programu podpořit zvýhodněným návratným financováním projekty, které přemění brownfieldy na moderní podnikatelskou infrastrukturu, jež bude sloužit malým a středním podnikům.

Finanční nástroj bude spravovat ČMZRB investiční, která ve výběrovém řízení vybere finanční zprostředkovatele se zkušenostmi z nemovitostní i investiční oblasti. Ti budou následně řídit investice do jednotlivých projektů regenerace brownfieldů a jejich výběr. Výběrové řízení na finanční zprostředkovatele skončilo minulý týden.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist