https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sidlisti-v-dablicich-pribudou-do-konce-brezna-jablone-a-javory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na sídlišti v Ďáblicích přibudou do konce března jabloně a javory

6.3.2020 00:20 | PRAHA (ČTK)
Na sídlišti v pražských Ďáblicích přibudou stromy. / Ilustrační foto
Na sídlišti v pražských Ďáblicích přibudou stromy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Na sídlišti v pražských Ďáblicích přibudou stromy. Radnice osmé městské části zde nechá vysázet jabloně, javory a duby. Výsadba se uskuteční do konce letošního března. Zároveň bude pokácena kvůli špatnému stavu lípa na Ládví. Včera to sdělil mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Radnice v Ďáblicích sázela nové stromy také loni.
 

"Jedná se o náhradu za pokácené stromy, které byly suché nebo byly v havarijním stavu," uvedl starosta Ondřej Gros (ODS).

Tři jabloně budou vysazeny na Kobyliskou střelnici, šest javorů mléčů přibude v parku pod střelnicí a dva duby letní nechá radnice vysadit pod dětské hřiště v Burešově ulici. Jasan a jírovec budou doplněny do skupinky stromů ve Štíbrově ulici a sakura do stromořadí u koupaliště.

Zahradníci vysazené stromy přihnojí, vytvoří zálivkovou mísu a stromy upevní úvazky ke kůlům a kmeny budou proti korní spále natřeny speciálním nátěrem arboflex. Před poškozením křovinořezem, psí močí nebo vandaly bude strom chráněn ohrádkou.

"Bohužel je potřeba také přistoupit k odstranění mladé výsadby jednoho kusu lípy na prostranství před metrem Ládví v místě, kde se konají farmářské trhy," uvedl Šalek. Pata kmene je po celém obvodu nevratně poškozena a hrozí, že spadne na kolemjdoucí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist