https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-slovensku-behem-uplynule-sezony-zastrelili-48-vlku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Slovensku během uplynulé sezóny zastřelili 48 vlků

24.1.2017 23:59 | PRAHA (ČTK)
Myslivci musejí o povolení zabít vlka vždy žádat předem. Střílet je smí také jen ve vytyčených oblastech, ze kterých jsou vyjmuta všechna chráněná území.
Myslivci musejí o povolení zabít vlka vždy žádat předem. Střílet je smí také jen ve vytyčených oblastech, ze kterých jsou vyjmuta všechna chráněná území.
Během uplynulé lovecké sezóny zastřelili na Slovensku celkem 48 vlků. S odvoláním na ministerstvo zemědělství o tom informoval server Pravda.sk. Nenaplnila se tak kvóta 70 vlků, které mohli myslivci v období od počátku loňského listopadu do poloviny tohoto měsíce ulovit.
 

Pravidla pro odstřel těchto psovitých šelem jsou na Slovensku poměrně přísná. Myslivci musejí o povolení zabít vlka vždy žádat předem. Střílet je smí také jen ve vytyčených oblastech, ze kterých jsou vyjmuta všechna chráněná území. V jednom mysliveckém revíru menším než 10.000 hektarů lze ulovit jen dvě šelmy.

Podle oficiálních údajů na Slovensku volně žije zhruba 250 až 300 vlků. Řada myslivců to ale zpochybňuje a hovoří o více než tisíci kusů těchto psovitých šelem. Podle nich vlci nenapadají už jen stará a nemocná divoká zvířata, ale i statné jeleny, a ohrožují tak početní stavy vysoké. Na útoky vlků si stěžují také chovatelé ovcí a dalších hospodářských zvířat.

Kvóta vlků určených k odstřelu se ale přesto nenaplnila již několikátý rok po sobě.

Letos podle údajů slovenského ministerstva zemědělství zastřelili nejvíce vlků v Prešovském kraji, a to především v okrese Poprad, do kterého spadají mimo jiné i Východní Tatry. Kromě jediného zvířete byli všichni vlci na Slovensku v uplynulé sezóně zabiti při lovu, jen u kusu zabitého na počátku ledna v Rožňavě ministerstvo uvedlo poznámku: "zastřelen ve dvoře".

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist