https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sumavske-centrum-rysu-spadl-strom-rysum-neublizil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na šumavské centrum rysů spadl strom, rysům neublížil

1.10.2019 00:20 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Silný vítr včera shodil strom na šumavské pozorovací centrum pro rysa. / Ilustrační foto
Silný vítr včera shodil strom na šumavské pozorovací centrum pro rysa. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Silný vítr včera shodil strom na šumavské pozorovací centrum pro rysa. Oba rysi, kteří v areálu u Kvildy na Prachaticku žijí, jsou v pořádku. Šumavský národní park, provozovatel centra, během včerejšího dopoledne provizorně opravil vzniklé škody, aby do areálu opět mohli návštěvníci. Řekl to mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.
 

"Od rána jsme zjišťovali, zda jsou obě šelmy v pořádku. Zatímco samec se nám ukázal hned, samice je více plachá, skrývala se a chvilku nám trvalo, než jsme ji objevili," uvedl Dvořák.

Centrum pro rysy je součástí pozorovacího místa pro jeleny. Jedná se o druhou událost, která park v krátké době v tomto areálu zaměstnala. Před týdnem do objektu vnikla smečka vlků, která usmrtila laň. Pozorování jelenů v tomto období není kvůli říji pro veřejnost otevřené.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist