https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-taborsku-spusti-integrovany-dopravni-system
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Táborsku spustí Integrovaný dopravní systém

23.12.2002 15:07 | TÁBOR/PLZEŇ/PRAHA (ČIA)
Od Nového roku začne na Táborsku fungovat Integrovaný dopravní systém (IDS), do kterého bude prostřednictvím Českých drah (ČD) zapojena i železnice. Ta si od IDS slibuje, že přitáhne zejména nové cestující. "Smyslem integrovaného systému není, aby si jednotliví dopravci navzájem přetahovali pasažéry, ale aby je společně přetáhli z individuální, zejména automobilové přepravy," tvrdí ředitel Obchodně provozního ředitelství ČD v Plzni Josef Chaloupka.
 

Podle jeho slov spuštění IDS na Táborsku výrazně zlepší možnost cestovat v okolí Tábora, a to všemi hromadnými dopravními prostředky, tedy autobusy a vlaky. "Do systému bude ze strany ČD patřit úsek železniční trati mezi Táborem a Planou nad Lužnicí," řekl Chaloupka s tím, že ČD hodlají v této oblasti maximálně spolupracovat s táborskou firmou Komet plus. Partnerem bude také Sdružení měst a obcí Táborska, které bude dotovat ztráty jednotlivých dopravců.

ČD předpokládají, že spuštění IDS na Táborsku přinese zvýšení počtu přepravených osob i proto, že v rámci systému bude možné cestovat na jeden cestovní doklad autobusem i vlakem. V letošním roce se počet přepravených osob na Českobudějovicku podle údajů ČD ve srovnání s loňskem snížil o čtyři procenta. Velký vliv na to ale měly rozsáhlé letní povodně, které výrazně postihly i tento region.


reklama

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist