https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-tchaj-wanu-otevreli-nove-morske-akvarium
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Tchaj-wanu otevřeli nové mořské akvárium

16.8.2020 00:55 | TCHAJ-PEJ (ČTK)
Hlavní atrakcí je různozubec japonský, který patří mezi žraloky.
Hlavní atrakcí je různozubec japonský, který patří mezi žraloky.
Foto | OpenCage Systems / Wikipedia Commons0
Od tučňáků přes průsvitně zářící medúzy po ladně klouzající rejnoky - to vše nabízí k vidění nové mořské akvárium na Tchaj-wanu, které zahájilo provoz po více než půlročním odkladu kvůli pandemii nemoci covid-19.
 

Jak napsala agentura Reuters, Akvárium Xpark se mělo původně otevřít pro návštěvníky na konci loňského roku, ale pandemie otevření zpozdila. Stín koronaviru i nyní poznamenává provoz, když všichni návštěvníci musí u vchodu podstoupit kontrolu teploty.

Hlavní atrakcí je různozubec japonský, který patří mezi žraloky, ale kromě něj Xpark nabízí 30 000 ryb více než 300 druhů ve 13 expozicích. A zájem nepochybně vzbudí také kavárna, kde mohou návštěvníci pozorovat tučňáky plovoucí sítí průhledných trubek.

Akvarijní komplex v severozápadní části Tchaj-wanu má ročně přilákat 1,6 miliónu návštěvníků, ale otázkou je, jak se na tomto počtu podepíše pokračující pandemie. Tchaj-wan patří k zemím, kterým se ji podařilo dostat rychle pod kontrolu a zaznamenal jen necelých 500 nakažených, z nichž sedm zemřelo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist