https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vltave-v-praze-se-objevila-naftova-skvrna-v-rozsirovani-ji-zabranili-hasici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Vltavě v Praze se objevila naftová skvrna, v rozšiřování jí zabránili hasiči

6.7.2023 17:45 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražští hasiči dnes zasáhli proti úniku nafty na hladině Vltavy poblíž Štefánikova mostu. Skvrně o rozloze zhruba 50 krát 50 metrů zabránili v dalším šíření s použitím sorpčních válců. Na twitteru to uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Zdroj úniku bude zjišťovat policie, řekl ČTK její mluvčí Richard Hrdina.

 

Událostí se hasiči zabývají společně s pracovníky odboru životního prostředí a Povodí Vltavy, uvedl Kavka před 11:00. "Na hladinu jsme instalovali 13 sorpčních hadů a zamezili tak dalšímu rozšíření skvrny. Necháme je na místě do večera," doplnil mluvčí o dvě hodiny později.

Skvrnu podle Kavky unášel říční proud, hasiči proto sorpční válce umístili před Helmovským jezem, kde je průplav pro ryby. Zdroj úniku hasiči hledali v kotvišti pod nábřežím Edvarda Beneše, prošli také nábřeží, původce ropné látky ale nenašli, uvedl mluvčí.

Podle Hrdiny určení zdroje úniku v takovýchto případech nějakou dobu trvá. "Zjišťování příčin a okolností není otázkou hodin," řekl.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist