https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vymenu-kotlu-za-ekologicke-praha-vyclenila-24-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na výměnu kotlů za ekologické Praha vyčlenila 24 milionů korun

12.4.2018 00:11 | PRAHA (ČTK)
O příspěvek mohou lidé žádat od 25. května do konce září. Výsledky budou známé 15. prosince. Cílem programu je motivovat vlastníky i uživatele bytů k využívání ekologických topných těles a obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1994 Praha takto podpořila 47.800 domácností. / Ilustrační foto
O příspěvek mohou lidé žádat od 25. května do konce září. Výsledky budou známé 15. prosince. Cílem programu je motivovat vlastníky i uživatele bytů k využívání ekologických topných těles a obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1994 Praha takto podpořila 47.800 domácností. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát vyčlenil 24 milionů korun na výměnu vytápění a ohřevu vody v domácnostech. Program Čistá energie je nově zacílen na více lidí. Dotaci je nově možné čerpat také na výměnu topeniště v rekreačních objektech, kde řada lidí trvale žije. V úterý o tom po jednání rady hlavního města informovala náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO). V programu Čistá energie, který v Praze funguje od roku 1994, bylo za 24 let rozděleno zhruba 575 milionů korun.
 

"Oproti minulým rokům došlo k některým dílčím změnám. Byl rozšířen okruh objektů o rekreační objekty, ve kterých má žadatel trvalé bydliště, o dotaci mohou žádat i lidé, kteří splňují také podmínky tzv. kotlíkových dotací Praha, a podporu již nově nebudou dostávat zdroje využívající dřevo nebo dřevní produkty," uvedla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Praha loni v programu rozdělila 23,9 milionu korun, průměrná výše příspěvku byla 16.161 korun. Celkem loni město přispělo na nové topení ve 1480 bytech, meziročně se zvýšil počet bytů, které příspěvek získaly, o 21 procent. Řada žádostí pak musela být zamítnuta kvůli vyčerpání vyčleněné částky. "My proto navyšujeme původní částku, která byla stanovena v rozpočtu, a to je z 18 milionů korun na 24 milionů korun," řekla Kislingerová. Loni lidé dotaci čerpali zejména na modernizaci plynových kotlů.

O příspěvek mohou lidé žádat od 25. května do konce září. Výsledky budou známé 15. prosince. Cílem programu je motivovat vlastníky i uživatele bytů k využívání ekologických topných těles a obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1994 Praha takto podpořila 47.800 domácností. Nejvíce topenišť za podpory z programu bylo vyměněno mezi lety 1994 a 1997, kdy lidé nahrazovali zejména topeniště na tuhá či kapalná paliva především za kotle na plyn. Celkem bylo v tomto období podpořeno 30.000 domácností.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist