https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vysocine-bude-v-dubnu-sbirat-odpadky-v-prirode-pres-30.000-lidi-jako-loni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Vysočině bude v dubnu sbírat odpadky v přírodě přes 30 000 lidí, jako loni

1.4.2024 00:25 | JIHLAVA (ČTK)
Foto | nastya_gepp / pixabay
Na Vysočině bude tento měsíc sbírat odhozené odpadky přes 30 000 dobrovolníků, podobný počet jako před rokem. Uklízet budou v celém kraji u silnic a na veřejných prostranstvích od 8. do 21. dubna. Akce Čistá Vysočina bude popatnácté, informoval kraj na webu. Vloni jeho účastníci posbírali 66 tun odpadků.
 

"Dobrovolníci se nám generují z řad žáků, studentů a jejich učitelů, členů různých spolků, nadšenců a dobrovolníků z firem i organizací, úřadů, ale i spolků dobrovolných hasičů," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti). Sběračů se letos přihlásilo 30 400, projdou zhruba kolem 1600 kilometrů vozovek. Dostanou pytle na odpadky a reflexní vesty. Posbíraný odpad odvezou silničáři.

V roce 2022 podle krajské statistiky čistilo silniční příkopy na Vysočině 26 000 lidí. Odpadu sebrali přes 70 tun.

Další úklid v přírodě 13. dubna se bude týkat břehů Sázavy na Havlíčkobrodsku. Akci Čistá řeka Sázava na Vysočině organizuje místní akční skupina Královská stezka, bude počtrnácté. Přihlásilo se okolo 700 dobrovolníků, mezi nimi havlíčkobrodské a světelské školy a různé spolky, řekla ČTK koordinátorka Lucie Šulcová.

Vloni se u řeky mezi Havlíčkovým Brodem a Chřenovicemi na pomezí Vysočiny a Středočeského kraje našlo 800 kilogramů odpadu. Podle Šulcové teď mohla jejich větší množství vyplavit nedávná velká voda. Zájemci si mohou vybrat některý z pěti úseků. Vycházet se bude z Dobré nad Sázavou, Ledče nad Sázavou, Okrouhlice, Perknova a Smrčné. Podrobnosti jsou na webových stránkách.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist