https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vysocine-se-setkali-lesni-pedagogove-z-trinacti-zemi-evropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Vysočině se setkali lesní pedagogové z třinácti zemí Evropy

15.10.2017 02:36 | PRAHA (Ekolist.cz)
Lesní pedagogika přibližuje návštěvníkům lesa lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství, smysl hospodaření v lesích a užitky, které les člověku přináší. Na ilustračním snímku Václav Nejman z Lesů hl. m. Prahy.
Lesní pedagogika přibližuje návštěvníkům lesa lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství, smysl hospodaření v lesích a užitky, které les člověku přináší. Na ilustračním snímku Václav Nejman z Lesů hl. m. Prahy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy hl. m. Prahy
Sto čtyřicet lesních pedagogů z třinácti evropských zemí se minulý týden setkalo na Evropském kongresu lesní pedagogiky ve Sněžném na Milovech v Kraji Vysočina. Přednášky střídaly praktické ukázky v terénu. Zajímavostí letošního, v pořadí již dvanáctého ročníku, byly ukázky večerních programů v lese o lese. Informuje o tom tiskový mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
 

„Kongres každoročně seznamuje s novinkami v oblasti lesní pedagogiky. Účastníci načerpají inspiraci od kolegů a navážou kontakty pro následnou spolupráci,“ řekla Karolína Lívová z Lesů ČR, kde působí 260 lesních pedagogů.

Tématy „Lesní pedagogika jako nástroj komunikace s veřejností“ a „Lesní pedagogika jako nástroj vzdělávání k udržitelnému rozvoji“ se zabývali například Jiří Svoboda, ředitel Lesního družstva obce Přibyslav, Emmy Berglund, tajemnice The Confederation of European Forest Owners, Rolf Jucker, ředitel Stiftung SILVIVA, švýcarské organizace zabývající se lesní pedagogikou, a Martin Šrom, zástupce ředitelky Lipka - školského zařízení pro environmentální vzdělávání.

Kongres se poprvé konal v roce 2006 v Šoproni v Maďarsku. Loni to bylo v Norsku a příští rok je setkání plánováno ve Finsku. Letošní setkání organizoval Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, program pak zajistila pracovní skupina Ministerstva zemědělství zabývající se lesní pedagogikou v ČR. Partnery byly Kraj Vysočina a podnik Lesy České republiky.

Lesní pedagogika přibližuje návštěvníkům lesa lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství, smysl hospodaření v lesích a užitky, které les člověku přináší. Vnímání přírody všemi smysly zprostředkovávají speciálně vyškolení lesníci s pedagogickými znalostmi a zkušenostmi. Lesy ČR otevřely v září Centrum lesní pedagogiky v Brně a v polovině října chystají pro veřejnost otevření envirocentra v Milevsku v Jihočeském kraji.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist