https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-zaver-zemedelskeho-veletrhu-proslo-centrem-parize-stado-2022-ovci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na závěr zemědělského veletrhu prošlo centrem Paříže stádo 2022 ovcí

7.3.2022 14:12 | PAŘÍŽ (ČTK)
Hnaní stáda do hor na pastvu (transhumance) se v roce 2020 dostalo na francouzský seznam nehmotného dědictví, což je první krok k žádosti o zápis na seznam UNESCO.
Hnaní stáda do hor na pastvu (transhumance) se v roce 2020 dostalo na francouzský seznam nehmotného dědictví, což je první krok k žádosti o zápis na seznam UNESCO.
Centrem Paříže po Champs-Élysées v neděli prošlo stádo 2022 ovcí a také několik krav, oslů a dalších zvířat. Průvod byl součástí slavnostního zakončení zemědělského veletrhu Salon de l'Agriculture, napsala francouzská média.
 

Zvířata provázeli pastevci a jejich psi, kteří speciálně kvůli průvodu přijeli z oblasti Béarn v Pyrenejích, která je pastevectvím proslavená. V duchu tamních tradic se nesla i další část kulturního programu, včetně tance, zpěvu nebo obřích loutek.

Hnaní stáda do hor na pastvu (transhumance) se v roce 2020 dostalo na francouzský seznam nehmotného dědictví, což je první krok k žádosti o zápis na seznam UNESCO, píše server L'Express. V Béarnu každý rok vyhánějí na pastvu do hor na 65 000 ovcí, 8000 krav a 1500 koní.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist