https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nachodsti-zastupitele-zamitli-vystavbu-supermarketu-edeka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Náchodští zastupitelé zamítli výstavbu supermarketu Edeka

4.5.2001 18:46 | NÁCHOD (ČIA)
Výstavbu nového supermarketu Edeka na sídlišti Plhov odmítli na svém posledním zasedání náchodští zastupitelé. ČIA o tom dnes informoval zástupce starosty Náchoda Karel Petránek s tím, že se jedná o reakci na petici občanů proti výstavbě supermarketu.
 

Zastupitelé souhlasili se změnou územního plánu, když nezastavěný pozemek převedli z původní kategorie občanské vybavenosti a veřejné zeleně do kategorie veřejná zeleň. "Město nabídlo investorovi jinou lokalitu, jedná se však o soukromé pozemky a zda s nimi Edeka jedná, nevíme," řekl Petránek. Na místě původně plánovaném pro výstavbu supermarketu vznikne park a parkovací plochy.

V současné době v Náchodě existují obchodní centra společností Mainl, Delvita, Prima a Albert. Připravuje se stavba obchodního domu Kaufland.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist