https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nadace-promeny-zamerujici-se-obnovu-zelene-se-sloucila-s-nadaci-karel-komarek-family-foundation
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nadace Proměny zaměřující se obnovu zeleně se sloučila s Nadací Karel Komárek Family Foundation

2.7.2024 00:47 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dvě nadace miliardáře Karla Komárka se spojily do jedné. Dál bude fungovat Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF), s níž se sloučí Nadace Proměny. ČTK o tom informoval Lukáš Pfauser z Nadace KKFF. Nadace Proměny se zaměřovala na vznik a obnovu zeleně, tedy parků či veřejných a školních zahrad.
 
„Sloučení nadací nám umožňuje pokračovat v dlouhodobých činnostech na proměnách veřejného prostoru. Zároveň chceme posilovat aktivity, které se váží k podpoře českého kulturního odkazu, a udržovat si schopnost efektivně reagovat na mimořádné události ve společnosti,“ uvedl zakladatel a předseda správní rady Nadace KKFF Komárek.

Nadace KKFF se dál bude zaměřovat na životní prostředí a vznik a obnovu zahrad či parků. Soustředit se chce na kulturu, umělecké vzdělávání a rozvoj talentů. Podle potřeby pak chce poskytovat mimořádnou pomoc.

Komárek, který vlastní skupinu KKCG a podniká v loterijním průmyslu, energetice, cestovním ruchu či strojírenství, je s majetkem 222 miliard korun druhý nejbohatší Čech. Jeho Nadace Proměny fungovala od roku 2006 a podle nadačního webu rozdělila celkem 133 milionů korun 50 projektům. Nadace KKFF pak vznikla v roce 2017, podporuje mimo jiné mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha. Podle Pfausera si podnikatel od spojení svých dobročinných organizací slibuje posílení pozitivních dopadů u všech nadačních programů i větší přehlednost prospěšných aktivit.

Správní radu, kterou tvoří Komárek, jeho žena Štěpánka a Robert Kolář, doplnila ředitelka komunikace KKCG Dana Dvořáková a člen představenstva a investiční ředitel KKCG Miroslav Jestřábík. Ředitelem nadace zůstává Luboš Veselý, který ji řídí od roku 2017 a 14 let pracoval ve skupině jako marketingový manažer, upřesnil Pfauser.

Podle své poslední výroční zprávy podpořila Nadace Proměny v roce 2022 13 projektů částkou 8,2 milionu korun. O rok dřív příjemcům rozdělila přes 3,5 milionu korun. Pokračovala také nadační sbírka, v níž se předloni získalo 378 000 korun a podpořily čtyři projekty za 119 000 korun.

KKFF financuje projekty na podporu kultury, životního prostředí a vzdělávání. Předloni podle výroční zprávy od dárců 89,6 milionu korun, poskytla 66,4 milionu.

Podpořila mimo jiné Knihovnu Václava Havla částkou 1,4 milionu korun či přispěla na humanitární pomoc Ukrajině 7,65 milionu korun. Pokračovala sbírka Piana do škol. V roce 2022 se v ní vybralo 987 000 korun a vyplatily se čtyři příspěvky za celkem 468 000 korun. Pro Nadaci proměny pracovalo v roce 2022 celkem 22 lidí na dohodu, nadace KKFF měla jednoho zaměstnance a devět dohodářů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist