https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nakup-zemedelske-pudy-cizinci-bude-omezen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nákup zemědělské půdy cizinci bude omezen

4.5.2004 19:30 | PRAHA (ČIA)
Cizinci nebudou moci nakupovat zemědělskou půdu. Senátní změny v devizovém zákoně rušící tříletý pobyt na území České republiky jako podmínku pro nákup zemědělské půdy, dnes poslanci přehlasovali. Cizinci nebudou moci nakupovat zemědělskou půdu jako fyzické osoby pokud neprokáží, že bydlí již minimálně tři roky v tuzemsku. Ministr financí Bohuslav Sobotka senátní změny v zákoně nedoporučil a v jeho stanovisku ho podpořili i poslanci.
 

Senátoři se rozhodli v zákoně vypustit tříletou podmínku zabraňující cizincům nakupovat půdu bez předchozího pobytu na našem území, protože nakupování půdy je již dlouho možné přes právnické osoby. Podle senátorů tuto možnost také ti, kteří chtějí u nás půdu nakoupit, již dávno využili a půdu přes právnické osoby nakoupili. Návrh zákona souvisí s vyjednanými podmínkami z přístupových smluv k EU. Zákon musí ještě podepsat prezident republiky.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist