https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/narodni-park-podyji-predstavuje-vystava-v-jihlave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Národní park Podyjí představuje výstava v Jihlavě

18.1.2001 16:55 | JIHLAVA (ČIA)
S přírodou Národního parku Podyjí (NPP) seznamuje návštěvníky nově instalovaná výstava "Podyjí našima očima" v Muzeu Vysočiny v Jihlavě. Výstava zachycuje fotografie, výtvarná díla a předměty ze sbírek pracovníků parku.
 

Podle slov ředitele parku Tomáše Rothröckla patří NPP, spolu se sousedním rakouským, rok starým parkem Thayatal, k středoevropským unikátům. Na fotografiích nechybí letní ani zimní příroda, z živočišné říše zde zájemci mohou spatřit například užovku stromovou, kudlanku nábožnou či mláďata výra velkého. Vzácné rostliny reprezentují například medvědí česnek, střevíčník pantoflíček, devětsil či lišejníky.

Výstava v Museu Vysočiny v Jihlavě potrvá do 11. února 2001.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist