https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/narodni-parky-v-cr-se-zacnou-vracet-k-beznemu-provozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Národní parky v ČR se začnou vracet k běžnému provozu

30.4.2020 00:11 | PRAHA (ČTK)
Šumavský národní park například od 1. května otevře návštěvnická centra pro pozorování jelenů a vlků. / Ilustrační foto
Šumavský národní park například od 1. května otevře návštěvnická centra pro pozorování jelenů a vlků. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Národní parky v České republice se od 1. května začnou pozvolna vracet ke standardnímu režimu. Některé z nich po omezení souvisejícím s koronavirem otevřou návštěvnická a informační centra. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo životního prostředí, zástupci národních parků a jeskyní ČR.
 

"Na základě postupného rozvolňování preventivních opatření chystáme za resort životního prostředí jistě vítané novinky. Národní parky i zpřístupněné jeskyně jsou připraveny postupně navracet svým návštěvníkům celou škálu služeb, na kterou jsou zvyklí, ovšem samozřejmě za dodržení hygienických standardů dneška, zaručujících maximální ochranu zdraví nás všech," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Šumavský národní park například od 1. května otevře návštěvnická centra pro pozorování jelenů a vlků. "Provoz všech výběhů včetně sociálních zařízení a parkovišť zajišťujeme každý den od 8:30 do 16:00," uvedl ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený. Dodal, že turistická informační centra začnou fungovat během května a června. Provozovatel musí nejprve do interiérů instalovat plexisklové zábrany.

V krkonošském národním parku otevřou informační centra 1. května. Muzea ve správě parku zahájí provoz o deset dní později. "Do konce června v nich bude možná prohlídka pouze individuálně - tedy bez průvodce," uvedl ředitel krkonošského národního parku Robin Böhnisch.

Víkendové provozy začnou od 1. května v některých informačních centrech také v národních parcích Podyjí a České Švýcarsko. Jeskyně se pro veřejnost zřejmě otevřou ve stejném termínu jako hrady a zámky. "Mělo by to být pravděpodobně 25. května, ve stejném termínu plánujeme zahájit provoz i infocentra u Horního můstku propasti Macocha. Informační centrum Správy jeskyní na Skalním mlýně v Moravském krasu bude k dispozici návštěvníkům již od pondělí 4. května," řekl ředitel Správy jeskyní ČR Lubomír Přibyl.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist