https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nato-bude-jednat-o-balkanskem-syndromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NATO bude jednat o balkánském syndromu

15.1.2001 09:50 | PRAHA/BRUSEL (ČIA)
Kolegium náčelníků zdravotních služeb členských států NATO se dnes sejde v Bruselu. Bude se zabývat situací kolem takzvaného balkánského syndromu. Tímto termínem se označuje série onemocnění a úmrtí vojáků sil NATO, kteří působili v jednotlivých misích na Balkáně. "Předpokládá se, že kolegium stanoví metodologii odborných vyšetření účastníků misí, dojde ke sladění postupů při vyšetřování a sjednocení metodiky přípravné prevence", uvedl pro ČIA Jindřich Plescher z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
 

Zasedání náčelníků zdravotnických služeb armád států NATO přitom nemůže nic nařizovat. Důležitá budou národní stanoviska, z nichž se bude při sjednocování postupu vycházet. Jak informoval náčelník sekce vojenského zdravotnictví Jan Petráš, situace kolem tzv. balkánského syndromu není důvodem k tomu, abychom upustili od dosud platných standardních vyšetření. Přesto se připravují další specializovaná vyšetření (například sonografické vyšetření vnitřních orgánů a vyšetření na toxiny) pro příslušníky českého kontingentu v misi KFOR, kteří v následujících dnech ukončí misi v Kosovu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist