https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/navstevnici-si-prohlednou-o-svatcich-zahrady-brnenskych-vil-zadarmo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Návštěvníci si prohlédnou o svátcích zahrady brněnských vil zadarmo

5.3.2022 01:17 | BRNO (ČTK)
Zahrada vily Löw-Beer je trvale přístupná. Neomezený a bezplatný průchod mezi oběma zahradami byl dosud možný jen výjimečně.
Zahrada vily Löw-Beer je trvale přístupná. Neomezený a bezplatný průchod mezi oběma zahradami byl dosud možný jen výjimečně.
Foto | Martin Strachoň / Wikimedia Commons
Turisté si letos o některých svátcích prohlédnou zahrady brněnských vil Tugendhat a Löw-Beer bezplatně. Dohodli se na tom představitelé Muzea města Brna a Muzea Brněnska. "Zahrady volně zpřístupníme o některých státních svátcích, tedy ve dnech pracovního volna," uvedl Evžen Martinec, ředitel Muzea Brněnska, které se stará o vilu Löw-Beer.
 

Mezi vilami je plot s brankou a turniketem, kterým zatím mohli procházet jen držitelé zakoupené vstupenky do zahrady vily Tugendhat, památky zapsané na seznamu UNESCO. Zahrada vily Löw-Beer je trvale přístupná. Neomezený a bezplatný průchod mezi oběma zahradami byl dosud možný jen výjimečně.

Vilový areál mezi Lužánkami a Černopolní ulicí čeká do budoucna rozšíření. "Jakmile bude dokončena oprava Arnoldovy vily, budou její zahrady rovněž součástí celého prostoru zdejších významných vil," uvedl Zbyněk Šolc, ředitel Muzea města Brna, které spravuje vilu Tugendhat.

Muzeum Brněnska nabízí jako výraz podpory všem ukrajinských uprchlíkům vstup zdarma. Po předložení ukrajinského pasu mohou vstoupit do kterékoliv pobočky. Jde například o Muzeum ve Šlapanicích, Památník písemnictví na Moravě v Rajhradě nebo Podhorácké muzeum v Předklášteří. Podobný vstřícný krok učinilo Moravské zemské muzeum k dětem z Ukrajiny.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist