https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedbalost-cd-ohrozila-na-pardubicku-stovky-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nedbalost ČD ohrozila na Pardubicku stovky lidí

29.5.2001 17:42 | PARDUBICE (ČIA)
Životy stovky lidí mohla ohrozit nedbalost zaměstnanců Českých drah (ČD), kteří nezablokovali slepou kolej v zastávce Kostěnice na Pardubicku. Souvislosti dnešní nehody lokomotivy, která byla zřejmě pochybením výpravčího právě na nedokončenou trať navedena a havarovala, šetří policie. Pro ČIA to dnes uvedla mluvčí pardubické policie Hana Fojtíková.
 

Jak dále Fojtíková uvedla, při nehodě byl pouze lehce zraněn strojvůdce. Kdyby se ale jednalo o rychlík nebo osobní vlak, následky by byly mnohem větší. Vykolejení lokomotivy způsobilo ČD škodu ve výši půl milionu korun na stroji, asanace kontaminované zeminy se odhaduje na dalších 400 tisíc korun. "Nedovedu si to vysvětlit, všechno řeší naše inspekce," řekl dnes s odkazem na mluvčí ČD službu konající výpravčí v Kostěnicích Radek Bartoš.

Zastávka Kostěnice se nachází na trati Pardubice - Česká Třebová. Právě ke Kostěnicím zatím dospěla výstavba vysokorychlostního koridoru, který bude spojovat střední Čechy s Moravou.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist