https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedelni-vitr-napachal-v-praze-nejvetsi-skody-v-kunratickem-lese
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nedělní vítr napáchal v Praze největší škody v Kunratickém lese

30.10.2017 11:41 | PRAHA (ČTK)
Z dosud nahlášených 300 metrů krychlových polomů, způsobil vítr výraznější škody v Kunratickém lese.
Z dosud nahlášených 300 metrů krychlových polomů, způsobil vítr výraznější škody v Kunratickém lese.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy hl. m. Prahy
Silný vítr o víkendu napáchal v hlavním městě největší škody v Kunratickém lese. Zástupci Lesů hlavního města (LHM) dosud zaznamenali 300 metrů krychlových polomů a vývratů. Informovala o tom tisková mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová. Zaměstnanci lesů jsou stále v terénu a kontrolují porosty. LHM nadále vyzívají obyvatele, aby v lesích dbali zvýšené opatrnosti. Nedělní vichřice Herwart zasáhla celé Česko a vyžádala si dva lidské životy.
 

"Naši pracovníci jsou od rána v terénu, projíždí pražské lesy, parky i porosty u vodních ploch a dále upřesňují data. Podle prvních zjištění to vypadá, že škody na porostech přímo způsobené větrem jsou spíše lokálního charakteru, jednotlivé zlomy a vývraty, a nedošlo k nějakému velkoplošnému polomu," uvedla Fišerová.

Z dosud nahlášených 300 metrů krychlových polomů, způsobil vítr výraznější škody v Kunratickém lese. Tam padlo zhruba 100 metrů krychlových. V parcích to pak bylo nejvíce ve Stromovce, asi 15 stromů. "Některé popadané stromy jsme řešili ihned v neděli, zejména pokud spadly přes komunikaci nebo mohly způsobit neprůchodnost mostků přes vodní toky," uvedla Fišerová. Jak dlouho budou práce na odstranění škod pokračovat, není jasné. "Až po zmapování konečného rozsahu budeme moci odhadnout dobu trvání," uvedla mluvčí.

LHM Pražany a návštěvníky metropole nabádají, aby v lesích či parcích dbali zvýšené opatrnosti, a to zejména v blízkosti stromů. "Může dojít k dodatečnému pádu polámaných větví z koruny stromů, eventuálně vývratu," dodala Fišerová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist