https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejlepsi-system-trideni-odpadu-z-obalu-v-cr-ma-chocen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejlepší systém třídění odpadů z obalů v ČR má Choceň

10.9.2021 11:00 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Srovnání se účastní všech více než 6100 obcí zapojených do systému Eko-kom.
Srovnání se účastní všech více než 6100 obcí zapojených do systému Eko-kom.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | EKO-KOM
Nejlepší systém sběru a třídění odpadů z obalů měla v Česku loni devítitisícová Choceň na Orlickoústecku. Stal se vítězem 17. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici, jejíž výsledky byly vyhlášeny na konferenci Odpady a obce v Hradci Králové. Do užšího výběru soutěže pořádané firmou Eko-kom, která organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů, postoupilo 66 měst a obcí, a to pět zástupců z každého kraje a hlavní město Praha.
 

Choceň si hlavní cenu odnesla i v kategorii měst nad 5000 obyvatel. Druhé místo mezi městy obsadily Doksy na Českolipsku a třetí bylo Uherské Hradiště. V kategorii obcí mezi 500 a 5000 obyvateli byl první Majetín z Olomoucka. Mezi obcemi do 500 obyvatel loni nejlépe třídili odpady lidé v Tvrdkově na Bruntálsku.

Srovnání se účastní všech více než 6100 obcí zapojených do systému Eko-kom. Obce jsou v soutěži hodnoceny podle výsledků v nakládání s komunálním odpadem. Hodnotí se množství vytříděného odpadu na osobu a rok pro každou komoditu. Posuzuje se i poměr tříděného odpadu a komunálního odpadu a hustota sběrné sítě. Body navíc získaly obce s nízkou produkcí směsného komunálního odpadu, a také obce, které sbírají všechny komodity.

Absolutním vítězem 16. ročníku soutěže se stal jihočeský Vimperk.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist