https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejvyssi-soud-prezkouma-rozsudek-nad-byvalym-sefem-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad bývalým šéfem zoo

20.1.2017 16:18 | BRNO (ČTK)
Nejvyšší soud (NS) přezkoumá rozsudek nad Liborem Hrubým, bývalým majitelem táborské zoologické zahrady. Podnikatel si podle verdiktu půjčil na provoz táborské zoo od různých věřitelů více než deset milionů korun, peníze jim ale nevrátil. Dostal pět let vězení za podvod. V těchto dnech jeho dovolání dorazilo k NS, zjistila ČTK z justiční databáze.
 

Hrubý si podle verdiktu půjčil mezi lety 2011 a 2012 peníze na provoz táborské zoologické zahrady od několika věřitelů a od firmy Centropen Dačice. Podle soudu předem věděl, že dluhy nebude moci splatit a poškozeným zamlčel důležité skutečnosti - zoologická zahrada byla totiž ve špatné ekonomické situaci, neměla dostatečné zdroje ani příjmy. Ve smluvených lhůtách nakonec Hrubý splatil z půjčených deseti milionů pouze 200.000 korun.

"Neměl jsem v úmyslu, ať už přímém či nepřímém, někoho podvádět nebo připravit o peníze," řekl Hrubý loni odvolacímu senátu. Podle něj není pravda, že by z někoho peníze podvodně lákal. Dodal, že peníze měl v plánu splatit, plánoval prý například prodej pozemků zoologické zahrady, ke kterému nakonec nedošlo.

Při ukládání trestu zohlednil jihočeský krajský soud to, že Hrubý nechtěl peníze využít pro sebe, ale právě na provoz táborské zoo. I proto také odvolací senát Vrchního soudu v Praze souhlasil s délkou trestu, která je na spodní hranici sazby.

Hrubý byl majitelem táborské zoo od roku 2011 do předloňského dubna. Provoz musel ukončit předloni v únoru, zoologickou zahradu následně koupil v insolvenčním řízení pražský podnikatel Evžen Korec. Ten zoo opětovně zprovoznil loni v červnu.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist