https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nektere-male-vodni-elektrarny-zrejme-ziskaji-zpet-statni-podporu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Některé malé vodní elektrárny zřejmě získají zpět státní podporu

20.1.2017 11:40 | PRAHA (ČTK)
Provozovatelé některých malých vodních elektráren zřejmě získají zpětně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni.
Provozovatelé některých malých vodních elektráren zřejmě získají zpětně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni.
Foto | Bugear / Wikimedia Commons
Provozovatelé některých malých vodních elektráren zřejmě získají zpětně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni. Počítá s tím návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který dnes ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Novela se týká zdrojů, které byly rekonstruovány nebo modernizovány od října 2013 do konce roku 2015. Nyní ji dostane k posouzení Senát.
 

Podle ministerstva průmyslu se změna zákona týká 88 zdrojů. Nárok na podporu měli výrobci energie z těchto elektráren do konce roku 2015. Připravila je o něj v přechodných ustanoveních změna zákona, podle níž byly tyto elektrárny uvedeny do provozu k loňskému 1. lednu, přestože fungovaly už dříve. Zpravodaj k předloze Milan Urban (ČSSD) uvedl, že novela napravuje určité příkoří, které se malým vodním elektrárnám děje.

Vláda předložila poslancům návrh tak, aby ho schválili již v prvním čtení. Tento postup dnes nikdo nevetoval, při hlasování návrh podpořilo 137 poslanců napříč stranami, proti nehlasoval nikdo.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist