https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nekula-jmenoval-noveho-reditele-ustavu-pro-hospodarskou-upravu-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nekula jmenoval nového ředitele Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů

4.6.2022 06:56 | PRAHA (ČTK)
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval nového ředitele Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs na Labem. 1. června do funkce nastoupil Jaroslav Kubišta, který v ústavu dosud působil jako náměstek ředitele pro hospodářskou úpravu a ekologii lesů. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí resortu Vojtěch Bílý.
 
Kubišta ve vedení ústavu nahradí Jaromíra Vašíčka, který odchází do důchodu. "Jsem přesvědčen, že nově jmenovaný ředitel má odborné předpoklady, manažerské schopnosti a velké zkušenosti v oboru, očekávám od něj proto profesionalitu," uvedl Nekula.

ÚHÚL je organizační složka státu, která spadá pod ministerstvo zemědělství a funguje jako odborná organizace pro lesnictví a myslivost. Ústav působí po celé ČR a jednou z jeho činností je mimo jiné statistická inventarizace lesů. Úkolem šetření je podat souhrnné údaje o stavu lesů v ČR pohledu trvalé udržitelnosti životního prostředí i hospodářského využití.

Ústav také například vyhotovuje Oblastní plán rozvoje lesů nebo zajišťuje funkci Informačního datového centra odvětví lesního hospodářství a myslivosti.

Kubišta vystudoval obor lesní inženýrství na Fakultě lesnické České zemědělské univerzity, absolvoval také doktorské studium v oboru Hospodářská úprava lesů. Na ÚHÚL působil od roku 1997, ve funkci náměstka ředitele byl od roku 2010.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist