https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-vlada-svolala-jednani-o-snizovani-emisi-naftovych-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá vláda svolala jednání o snižování emisí naftových aut

20.7.2017 04:00 | BERLÍN (ČTK)
V některých německých městech se v poslední době objevily návrhy na zákaz jízdy naftových vozů. Spolková vláda nicméně dala najevo, že se jí takový postup nelíbí. / Na obrázku dálnice v Německu.
V některých německých městech se v poslední době objevily návrhy na zákaz jízdy naftových vozů. Spolková vláda nicméně dala najevo, že se jí takový postup nelíbí. / Na obrázku dálnice v Německu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá vláda hodlá začátkem příštího měsíce jednat s vedoucími představiteli domácích automobilek o konkrétních krocích ke snížení emisí naftových vozů. Schůzky svolané na 2. srpna by se měli zúčastnit i zástupci těch spolkových zemí, které jsou významnými centry automobilového průmyslu, nebo pociťují obzvlášť velké dopady emisí naftových aut, uvedla včera agentura AP.
 

Mluvčí ministerstva dopravy uvedl, že na schůzku jsou pozváni šéfové německých společností Volkswagen, Audi, Porsche, Daimler a Opel a německé divize americké automobilky Ford. Od automobilek jsou podle ministerstva očekávány informace o tom, u kterých modelů by mohly být emise optimalizovány pomocí nového softwaru, píše agentura DPA.

Automobilky BMW a Audi už minulý měsíc v rámci dohody o snižování emisí se spolkovou zemí Bavorsko slíbily technické úpravy u statisíců naftových vozů v Německu. Automobilka Daimler tento týden oznámila, že za účelem snížení emisí provede úpravy u více než tří milionů dieselových vozů Mercedes-Benz, které nyní jezdí po evropských silnicích.

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

V některých německých městech se v poslední době objevily návrhy na zákaz jízdy naftových vozů. Spolková vláda nicméně dala najevo, že se jí takový postup nelíbí. "Cílem je vyhnout se zákazům jízdy," uvedl včera podle agentury DPA jeden z mluvčích ministerstva životního prostředí, které je spolupořadatelem srpnové schůzky.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist