https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecky-soud-poslal-do-vezeni-trojici-klimatickych-aktivistu-za-blokadu-silnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německý soud poslal do vězení trojici klimatických aktivistů za blokádu silnice

18.4.2023 10:35 | BERLÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Za blokádu silnice německý soud poslal na tři až pět měsíců do vězení trojici klimatických aktivistů. Podle státního zastupitelství i samotných aktivistů jde o dosud nejpřísnější trest, jaký kdy soud v Německu vydal v souvislosti s protestními akcemi hnutí Poslední generace (Letzte Generation). Informovala o tom agentura DPA.
 

Okresní soud v Heilbronnu odsoudil dva muže a jednu ženu k trestům odnětí svobody v délce pěti, čtyř a tří měsíců nepodmíněně za trestný čin nátlaku, který podle něj představovala blokáda frekventované silnice. Tři ze čtyř obžalovaných byli v době činu již odsouzeni k pokutám a krátkým trestům odnětí svobody za jinou blokádu. Rozsudek je dosud nepravomocný.

Hnutí Poslední generace chce protesty donutit vlády k ráznější ochraně klimatu. V uplynulých měsících proslulo řadou uličních a silničních blokád, ale i dalšími kontroverzními akcemi, například poškozováním uměleckých děl v muzeích. V posledním dubnovém týdnu plánuje skupina blokádu ulic v Berlíně, která má trvat až do května.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist