Neznámý vandal poničil v Prostějově stovku stromů
24.11.2015 14:20 | PROSTĚJOV
(ČTK)
Stovku stromů už poničil v Prostějově neznámý vandal, po kterém pátrají strážníci i policisté. Za oběť mu padly nově vysazené stromy i ty vzrostlé, jejichž kmeny poškozuje ostrým předmětem. Radnice uvažuje o tom, že na vybraných místech instaluje fotopasti, s jejichž pomocí se dostane ničiteli stromů na stopu. ČTK to řekla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková (PéVéčko).
reklama
"Neumím si vysvětlit, proč to někdo dělá. Už několik měsíců se potýkáme s problémem, kdy nám likviduje malé stromky a velkým ničí kmeny," uvedla.
Stromy byly poškozeny na 15 místech Prostějova. Jejich počet už podle Hemerkové zřejmě přesáhl stovku. Po vandalovi pátrají strážníci, kteří spolupracují s policisty. Městská policie požádala veřejnost, aby s pátráním pomohla.
Radní navíc uvažují o tom, že pořídí speciální fotopasti. Tato maskovaná zařízení, které lze instalovat i na strom, nenápadně pořídí snímek v okamžiku, když ve svém okolí zaregistrují pohyb. "Nebudeme pochopitelně uvádět, kam je umístíme. Věříme, že pomohou," dodala Hemerková.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

V karvinském parku vzniká ovocný sad, má pomoci zmírnit šíření jmelí
V Roztokách u Prahy postupně vznikne v Tichém údolí nový park
V Pardubicích začala obnova Červeňáku, kácení stromů potrvá do jara