https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nigerijska-firma-meni-elektronicky-odpad-na-solarni-svitilny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nigerijská firma mění elektronický odpad na solární svítilny

14.10.2022 10:29 | LAGOS (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nigerijská firma přišla na způsob, jak přeměnit elektronický odpad na solární svítilny. Její výrobky budou mít nižší dopad na životní prostředí. Informuje o tom agentura Reuters.
 

Zakladatele společnosti Dozieho Igweila myšlenka napadla, když zjistil, že v zemi existuje poptávka po levných, na místě vyráběných elektronických výrobcích. V Nigérii pro ně ale scházely součástky.

"V tu chvíli jsme si všimli, že... pokud využijeme elektronický odpad, snížíme výrobní náklady i náklady na prodej, a to nás přivedlo tam, kde jsme dnes," řekl Reuters Igweilo.

Cílem společnosti je získávat 70 procent materiálu z elektronického odpadu. Firma Quadloop recykluje lithiové baterie z vyhozených starých notebooků a vyrábí z nich solární lampy. Ty podle šéfa firmy používají malé podniky, aby mohly dál vyrábět a obsluhovat zákazníky, když nastane výpadek proudu.

Jednou z klientek Quadloopu je i Blessing Samuelová, která pracuje jako kadeřnice. Solární lampu používá v noci. "Od doby, co ji mám, mi dobře slouží, pomáhá mi, když není světlo. Používám ji ke své práci, zbavilo mě to stresu z nákupu paliva," řekla Samuelová Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist