https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nigerijsti-celnici-zabavili-doposud-nejvetsi-mnozstvi-supin-a-drapu-luskounu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nigerijští celníci zabavili doposud největší množství šupin a drápů luskounů

6.8.2021 06:24 | LAGOS (ČTK)
Luskouni, plachá, kriticky ohrožená zvířata se stala jedním z nejčastěji pašovaných druhů savců. Velká poptávka je po jejich šupinách, které se používají v tradiční čínské medicíně.
Luskouni, plachá, kriticky ohrožená zvířata se stala jedním z nejčastěji pašovaných druhů savců. Velká poptávka je po jejich šupinách, které se používají v tradiční čínské medicíně.
Celníci v Nigérii tento týden zabavili doposud největší množství luskouních šupin a drápů a slonoviny. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vedení celní správy. Nigérie je považovaná za centrum ilegálního obchodu se zvířaty.
 

Hodnotu zkonfiskovaného zboží úřady vyčíslily na v přepočtu asi 1,15 miliardy korun. Šlo o 17 137 kilogramů šupin luskouna, 44 kilogramů slonoviny a 60 kilogramů luskouních drápů. V této souvislosti byli zatčeni tři cizinci, šéf celé operace ovšem mezi nimi nebyl.

Nigerijští celníci při řešení případů pašeráctví spolupracují s úřady v Británii, Spojených státech a Německu. Díky mezinárodní spolupráci se jim ve městě Lekki nedaleko hlavního nigerijského přístavu Lagos podařilo zajistit zmíněné zboží.

Reuters uvádí, že luskouni, plachá, kriticky ohrožená zvířata se stala jedním z nejčastěji pašovaných druhů savců. Velká poptávka je po jejich šupinách, které se používají v tradiční čínské medicíně. Podle statistik Úřadu OSN proti drogám a zločinu (UNDOC) v letech 2014 až 2018 skončilo v rukou úřadů v různých zemích 185 tun šupin luskouna, pocházejících většinou z Afriky. Bylo kvůli nim usmrceno okolo 37 000 těchto zvířat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist