https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nizozemsko-pokutovalo-vw-za-klamavou-reklamu-na-naftova-auta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nizozemsko pokutovalo VW za klamavou reklamu na naftová auta

28.11.2017 23:41 | AMSTERODAM (ČTK)
Nizozemský úřad pro ochranu práv spotřebitelů vyměřil německému automobilovému koncernu Volkswagen pokutu 450.000 eur (11,5 milionu Kč) za klamavou reklamu na naftová auta.
Nizozemský úřad pro ochranu práv spotřebitelů vyměřil německému automobilovému koncernu Volkswagen pokutu 450.000 eur (11,5 milionu Kč) za klamavou reklamu na naftová auta.
Nizozemský úřad pro ochranu práv spotřebitelů vyměřil německému automobilovému koncernu Volkswagen pokutu 450.000 eur (11,5 milionu Kč) za klamavou reklamu na naftová auta. Uvedla to dnes agentura Reuters. Volkswagen podle úřadu v letech 2009 až 2015 propagoval naftové automobily jako šetrné k životnímu prostředí, zatímco pomocí nezákonného softwaru manipuloval s výsledky testů emisí.
 

"Dospěli jsme k závěru, že Volkswagen poskytoval nizozemským spotřebitelům zavádějící informace o emisích škodlivých látek," uvedl úřad. Upozornil také, že pokuta vyměřená Volkswagenu je nejvyšší, jakou mohl v této kauze udělit.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist