https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nova-aplikace-usnadni-orientaci-v-odpadovem-hospodarstvi-v-ostrave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová aplikace usnadní orientaci v odpadovém hospodářství v Ostravě

6.11.2022 00:10 | OSTRAVA (ČTK)
Tzv. chytrý telefon
Tzv. chytrý telefon
Městská odpadová společnost OZO Ostrava připravila novou aplikaci pro mobilní telefony, která má lidem usnadnit přístup k informacím o odpadovém hospodářství ve městě. Zájemci si ji mohou bezplatně stáhnout na webových stránkách firmy, sdělila ČTK mluvčí společnosti Vladimíra Karasová.
 

Aplikace by měla podle mluvčí pomoct obyvatelům města, kteří chtějí prostřednictvím mobilu vyřešit problém spojený s odpady a co nejrychleji najít potřebné informace. "Naše mobilní aplikace, jejímž úkolem je usnadnit orientaci ve službách poskytovaných OZO Ostrava, obsahuje osm sekcí vygenerovaných na základě nejčastějších dotazů a vyhledávání na našem firemním webu," uvedla Karasová.

V sekci Sběrné dvory najdou lidé informace o jejich rozmístění, provozní době a poskytovaných službách a také upřesnění, co sběrné dvory přijímají bezplatně a co za poplatek. "Na webových stránkách OZO Ostrava patří sběrné dvory k nejvyhledávanějším tématům," řekla Karasová. Prostřednictvím aplikace se lidé dozvědí také třeba informace o svozu bioodpadu. "V Ostravě totiž zimní svoz bioodpadu probíhá jednou za čtyři týdny, v létě jednou za dva. A přechod ze zimního režimu na letní občas bývá pro lidi matoucí. Aplikace přitom nabízí přehledný kalendář na několik měsíců dopředu," upřesnila Karasová.

Sekce nazvaná Kam s ním obsahuje obecné návody, kam patří jednotlivé druhy odpadu. Lidé prostřednictvím aplikace mohou dohledat i rozmístění kontejnerů na tříděný odpad. "Zatím zde lze najít info o kontejnerech na plast, papír, sklo a elektroodpad, brzy ale přibudou také kontejnery na kuchyňské oleje a textil. Ty sice OZO neobsluhuje, ale jde nám o to, aby naše aplikace přinášela občanům Ostravy ucelené informace," doplnila Karasová.

Mimo to aplikace nabízí například informace spojené s prodejem kompostu a substrátu včetně provozní doby kompostárny nebo podrobnosti o provozu Reuse centra či komerčních službách OZO Ostrava pro občany.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist