https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nova-kampan-v-ostrave-upozorni-na-nelegalni-ukladani-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová kampaň v Ostravě upozorní na nelegální ukládání odpadů

24.10.2019 00:15 | OSTRAVA (ČTK)
Městská odpadová společnost OZO Ostrava ve spolupráci s městskou policií chystá informační kampaň, která má obyvatele upozornit na nelegální odkládání velkoobjemového odpadu vedle popelnic. / Ilustrační foto
Městská odpadová společnost OZO Ostrava ve spolupráci s městskou policií chystá informační kampaň, která má obyvatele upozornit na nelegální odkládání velkoobjemového odpadu vedle popelnic. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ostrava.cz
Městská odpadová společnost OZO Ostrava ve spolupráci s městskou policií chystá informační kampaň, která má obyvatele upozornit na nelegální odkládání velkoobjemového odpadu vedle popelnic. Kampaň OZO Ostrava zahájí v pondělí, a to tím, že po dobu tří týdnů pozastaví pravidelný odvoz objemného odpadu od kontejnerových stanovišť. Chce tak občany upozornit, že řešení tohoto problému je především na nich samotných. Novinářům to včera řekl ředitel společnosti Karel Belda.
 

"V Ostravě existuje nadstandardní systém, jak je možné se legálně zbavit velkoobjemových odpadů," připomněl Belda. Lidé je bezplatně mohou odevzdat ve sběrných dvorech. Mimo to si občan může svoz odpadu objednat až ze svého bydliště, neplatí za likvidaci odpadu, ale jen za jeho odvoz, náklady jsou obvykle od 50 do 500 korun, minimálně dvakrát ročně bývají v jednotlivých částech města přistavovány i velkoobjemové kontejnery

Přesto podle nedávného průzkumu společnosti 11 procent dotazovaných občanů Ostravy přiznalo, že objemné odpady z domácnosti v poslední době odložili na zem vedle kontejneru. "I když za posledních deset let, kdy město spolu se svou svozovou společností OZO Ostrava uspořádalo několik osvětových kampaní na téma správného nakládání s objemnými odpady, se množství takto jednajících občanů snížilo na polovinu, stále to nestačí. Na ostravských sídlištích se černé skládky u kontejnerů objevují opakovaně. Jsou přitom pro občany nebezpečné, obtěžující a jejich odklízení je nákladné," uvedla mluvčí společnosti Vladimíra Karasová.

Město ročně zaplatí za svoz takového odpadu minimálně 1,5 milionu korun. V době, kdy společnost OZO pozastaví odvoz velkoobjemového odpadu, budou v pohotovosti i strážníci, kteří by se měli snažit zjistit, kdo odpad v místě odložil. Následná informační kampaň pak poběží až do poloviny prosince. Při ní bude zhruba 1500 kontejnerů na směsný komunální odpad polepeno velkými informačními samolepkami, které budou občany na tento problém upozorňovat. Polepené kontejnery budou umístěny na ostravských sídlištích, kde je problém s černými skládkami největší. Informační kampaň poběží i na sociálních sítích a chystá se i fotosoutěž. Jen v loňském roce svezlo OZO od kontejnerů 641 tun objemných odpadů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Martina Helánová
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist