https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nova-na-karlovarsku-byly-nalezeny-nebezpecne-chemikalie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nova: Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie

3.6.2020 21:23 | K. VARY (ČTK)
Starostka uvedla, že se chemické látky na bývalém cvičišti objevili zhruba před pěti týdny
Starostka uvedla, že se chemické látky na bývalém cvičišti objevili zhruba před pěti týdny
Foto | Theen Moy / Flickr.com
Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují nalezené nebezpečné chemikálie, uvedla televize Nova. Oblast je kvůli sanaci a průzkumu uzavřena. O jaké látky jde, armáda neupřesnila. Případ vyšetřuje Vojenská policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.
 

Obaly s chemickými látkami našel na cvičišti ze 70. a 80. let minulého století hledač s detektorem kovů, uvedla Nova. Policie o nálezu informovala obec Doupovské Hradiště, které pozemek patří. Starostka obce Jarmila Bošková se kvůli tomu obrátila na ministerstvo obrany. "Já jsem v tom dopise napsala, že žádám o průzkum celého území toho bývalého vojenského cvičiště. A že chci, aby tam byla provedena sanace," řekla starostka Nově.

Starostka ČTK řekla, že chemické látky se na bývalém cvičišti objevili zhruba před pěti týdny. Do týdne na místo nastoupili vojáci. Podle starostky má armáda pozemek obce vypůjčený do konce září.

Radnice se zhruba dvou hektarovým pozemkem nemá žádné plány, výpůjčka neovlivní rozvoj obce. "Jsem ráda, že to hlavně nepůjde na náklady obce, protože by to obec velmi finančně zatížilo, že se o to armáda postará," řekla Bošková.

Jaké chemikálie vojáci v místě nalezli, nechce armáda zveřejnit. "Jednak se mohou třeba najít ještě další látky, jednak vojenská policie zahájila úkony trestního řízení s podezřením na spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," řekla televizi mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist