https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nova-publikace-praguescape-provazi-po-nejzdarilejsich-pocinech-prazske-krajinarske-architektury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová publikace PragueScape provází po nejzdařilejších počinech pražské krajinářské architektury

16.9.2018 01:01 | PRAHA (Ekolist.cz)
Kniha PragueScape je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor.
Kniha PragueScape je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jose Castorena / / Galerie Jaroslava Fragnera
Kniha PragueScape je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor. Na dvou stech stranách představuje šestapadesát projektů – parky, zahrady, dětská hřiště, náměstí a zelené veřejné prostory. Kniha bude dostupná v Galerii Jaroslava Fragnera od 17. 9. 2018, následně přejde do distribuce. Informuje Magistrát hlavního města Prahy.
 

Publikaci vydala Galerie Jaroslava Fragnera za podpory hlavního města Prahy a ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje. „Představujeme nejzajímavější realizace za poslední tři desetiletí, revitalizace, ale i nové projekty. Zařadili jsme rovněž několik zajímavých projektů, které se teprve připravují či realizují. Průvodce doprovází i výstava, která bude od 13. září ve Fuchsově vile na Štvanici,“ říká Dan Merta, ředitel Fragnerovy galerie.

Slavnostního křtu se v pondělí zúčastnili zástupci města i městských částí, stejně jako architekti i velcí investoři a autoři knihy. Těmi jsou Jakub Hepp a Dan Merta z Galerie Jaroslava Fragnera. Úvodní stať o historii zelených veřejných ploch v Praze napsala krajinářská architektka Radmila Fingerová, která byla zároveň kmotrou publikace. Popřála knize zájem veřejnosti a vyjádřila přání, aby veřejná prostranství určená k relaxaci svou kvalitou a množstvím umožnila a lákala obyvatele metropole trávit v Praze i víkendy.

„Naším záměrem bylo, aby existoval ucelený přehled toho nejlepšího, co se za poslední desetiletí v krajinářské architektuře podařilo. Chceme, aby publikace sloužila i pro přespolní se zájmem o pražské parky a náměstí, proto je opatřena názornými mapkami a anglickým překladem,“ doplňuje radní hl. m. Prahy pro územní rozvoj Petra Kolínská.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist