https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nove-straseci-necha-pristavet-budovu-pro-vcelare
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nové Strašecí nechá přistavět budovu pro včelaře

24.2.2020 00:16 | N. STRAŠECÍ (ČTK)
Nové Strašecí nechá letos přistavět budovu pro včelaře s vybavením na zpracování medu. / Ilustrační foto
Nové Strašecí nechá letos přistavět budovu pro včelaře s vybavením na zpracování medu. / Ilustrační foto
Foto | CarbonNYC / Flickr
Nové Strašecí nechá letos přistavět budovu pro včelaře s vybavením na zpracování medu. V regionu je velmi aktivní spolek sdružující téměř stovku členů včetně mládeže a dětí. Nové zázemí poslouží k dalšímu rozvoji včelařského kroužku, o který je ve městě značný zájem, řekl na páteční tiskové konferenci starosta Nového Strašecí Karel Filip (ČSSD).
 

Práce na přístavbě mají začít v dubnu, dokončena má být v listopadu. Přibudou nové bezbariérové vstupy, opěrná zeď, na ni naváže další část objektu. "V nových prostorách bude umístěn přístroj na zpracování medu a vařák včelího vosku," uvedl starosta. Náklady dosáhnou téměř tři miliony korun.

Podle předsedy novostrašeckého svazu včelařů Jiřího Hubky prostory využijí nejen členové včelařského kroužku, ale i všichni včelaři, kteří například teprve začínají a nemají peníze na pořízení všech technologií.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist